Turkcell iştiraki Global Tower ile halka arzlar başlıyor.

Turkcell iştiraki Global Tower ile halka arzlar başlıyor. Herkes kriz edebiyatı yaparken 1 yıldır çalışmalarına devam eden Global Tower, 14 Ekim'de SPK onayını aldı, 3,82-4,46 fiyat aralığından 20 Ekim tarihinde 335 MİLYON TL koyacak kasasına.

Tebrikler, tebrikler, tebrikler...

Turkcell, sermayesinin yüzde 100'üne sahip olduğu Kule Hizmet ve İşletmecilik AŞ'nin (Global Tower) paylarının bir kısmının yurt içinde ve/veya yurt dışında halka arzına ilişkin çalışmaların başlatılmasına karar verildiğini bildirmişti.

Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. tarafından KAP'a yapılan açıklamada, SPK tarafından onaylanan halka arzın Turktell'in satışı yoluyla şirketin çıkarılmış sermayesinin yüzde 25’lik kısmını temsil eden 75.074.662 TL nominal değerli (ek satış opsiyonu 11.261.199 eklenecek) yapılacağı, halka arz fiyat aralığı hisse başına 3.82 TL – 4.46 TL olarak belirlendiği bildirildi.

Halka arz edilecek olan Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.'nin paylarının 20/10/2016- 21/10/2016 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle satışa sunulacağı ifade edildi.

Böylece, 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra, işine gücüne bakan şirketlerin nerelere ulaşabildiğinin açık bir örneğini göreceğiz, bu halka arz ile 2015 sonunda 466 Milyon TL aktif büyüklüğü 250 Milyon TL cirosu olan şirket, kasasına 335 Milyon TL koyacak!

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, “Hain darbe girişiminde, kurşunun üzerine yürüyen, tankın karşısına dikilip demokrasisine sahip çıkan halkımız, sonrasında da elindeki dövizini bozdurarak ekonomiye destek vermiştir. Böyle bir konjonktürde şirketlerin de üzerlerine düşeni yapmaları gerekir, Global Tower’ın Borsa İstanbul’da işlem görmesi halkımıza ve ekonomimize moral olacaktır. Bu teşebbüsümüzün yatırımcılarımızın ilgisine mazhar olacağına olan inancımız tamdır. Diğer şirketlerin de bizi örnek alarak planlarını ertelememelerini temenni ederim.”dedi.

Global Tower’ın yurt içinde halka arzına İş Yatırım liderliğinde 23 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum, yurt dışında ise Citigroup Global Markets Limited aracılık ediyor.